Atopowe zapalenie skóry - Jak rozpoznać chorobę?

lekarze specjaliści > Atopowe zapalenie skóry > Atopowe zapalenie skóry - Jak rozpoznać chorobę?

Specjaliści Radzą

Atopowe zapalenie skóry - Jak rozpoznać chorobę?

Rozpoznać atopowe zapalnie skóry można wówczas, kiedy występują charakterystyczne i najistotniejsze objawy choroby. Należą do nich : obecność świądu, nawrotowy i przewlekły przebieg zmian o charakterystycznym wyglądzie i lokalizacji, a także występowanie atopii u chorego lub w jego rodzinie. Innymi często występującymi objawami choroby jest pojawienie się wyprysku atopowego, a także we wczesnym okresie wystąpienia objawów: sucha, łuszcząca się skóra (skrajna postać to tzw. rybia łuska), rumień na twarzy, wyprysk w okolicy sutków, rąk

bądź stóp, zapalenie czerwieni wargowej, wyraźne zaznaczenie mieszków włosowych, rogowacenie przymieszkowe, pogłębienie fałdów szyjnych, zaczerwienienie i bolesność fałdów poniżej powiek dolnych, pogłębienie linii papilarnych, nietolerowanie tkanin wełnianych, łupież biały, nasilanie się świądu po spoceniu, skłonność do nawrotowych bakteryjnych i wirusowych zapaleń skóry, nawrotowe zapalenia spojówek, zacienienie pod oczami, choroby gałki ocznej (stożek rogówki czy zaćma). Zmiany nasilają się pod wpływem stresu lub niektórych pokarmów.

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.